Takip Ettiğim Bloglar

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün için iki yazı planlaması yapmıştım. İlki kişisel görüşlerimi belirttiğim deneme yazılarımdan oluşan genel kategorisi içindi fakat onu şimdilik erteledim. Sizlere bugün kısa bir yazı yazarak takip ettiğim, beğendiğim blogları ileteceğim. Blogların içeriği ile ilgili genel bir bilgi versem de çok fazla detaya girmeyeceğim.

Merak eden sitelere linklerden ulaşarak incelemelerde bulunabilir. Sizinde takip ettiğiniz ve hoşunuza giden bloglar varsa benimle paylaşmanızı isterim.

Not: Takip ettiğim bloglar içerisinde teknik içerikli ve türkçe olan blogları paylaşacağım.

Blog yazınca ilk çıkanlardan :D
Blog yazınca ilk çıkanlardan 😀

Evet ilk olarak kişisel bloglara girmeden önce medium da ki yazıları tavsiye etmek isterim. Medium da bir çok kategoride farklı yazarlar tarafından oluşturulan çok güzel yazılar mevcut. Programcılık anlamında da çok geniş bir yelpaze sunuyor. Ben size buraya Selçuk Usta‘nın medium linkini paylaşıyorum.
Link : https://medium.com/@selcukusta

Burak Selim Şenyurt: Eğer yazılımla ilgileniyorsanız ve internetde Türkçe kaynak aramışsanız daha önceden mutlaka karşılaşmışsınızdır. Konuları anlatış tarzı, West World yolculuğu benim gerçekten hoşuma gidiyor. West World yolculuğu ne mi? Buyurun maceraya buradan başlayın;
Link: https://www.buraksenyurt.com/

Gökhan Gökalp: Mikroservis ve serverless konularını incelerken denk gelmiştim bu bloğa ve basit anlatımı gerçekten hoşuma gitmişti. Konuları karmaşıklıktan uzaklaştırarak anlamayı kolaylaştırıyor.
Link: http://www.gokhan-gokalp.com/

Bora Kaşmer: Yine bir .net developersanız ve internetde bir kaç problem araştırdıysanız muhtemelen Bora Kaşmer ismini de duymuşsunuzdur. Güncel teknolojiler hakkında gerçekten güzel ve işe yarayan örnekler hazırlamakta. Takip etmenizi tavsiye ederim;
Link: http://www.borakasmer.com/

Yiğit Özaksüt: Xamarin hakkında Türkçe kaynak olarak en iyilerden birini hazırlamış. Microsoft açık akademide video serisi bulunmakta, xamarin meetuplarında denk gelebilirsiniz. 😀
Link: http://ozaksut.com/

Selçuk Ermaya: .Net meetuplarında sık sık gözüken ve kendini bu alanda gerçekten geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden, sektör içinde güncel teknolojileri takip eden bir yazılımcı.
Link: https://www.selcukermaya.com/tr/

Fırat Esmer: Redis ve Blockchain hakkında araştırma yaparken denk geldiğim, detaylı ve güzel yazıların sahibi.
Link: https://firatesmer.com/

Bahadır Akın: Aws S3 hakkında araştırma yaparken rastladığım ve Amazon’da çalışan Türk bir yazılımcı. Gerçekten basit ve anlaşılır yazıları bulunuyor.
Link: http://www.bahadirakin.com/

Daron Yöndem: Yıllardır sektörün içinde olan ve en bilinen isimlerinden, çeşitli etkinliklere katılan ve gerçekten hiç sıkmadan anlatabilen bir insan.
Link: http://daron.yondem.com/

Kısaca sizlere Türkçe paylaşımlar yapan, yazılım alanında kendini geliştirmiş takip ettiğim bir kaç ismi paylaşmaya çalıştım. Tabi ki burada olmayan, blog tutmayan bir çok iyi yazılımcı bulunmaktadır. Umarım burada ki bloglar yarar sağlar.
Sizlerde “bu blog çok iyi, bak bunu da takip et” dediğiniz blogları iletebilirseniz, takip etmeye çalışırım. Ne demişler bilgi paylaştıkça çoğalır.

Hadi kalın sağlıcakla 😀

Written By

Bir önceki günden daha iyi olmak için çalışarak kendimi geliştirmek, öğrendiklerim ve öğreneceklerim ile yazılım sektöründe büyük ölçekli ve uluslararası projelerde kendimden söz ettirmek istiyorum.

More From Author

You May Also Like

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir